معدن زغال توئیست درال (آفریقا)

معدن زغال توئیست درال (آفریقا) Twistdral coal mine 
معدن Twistdral بخشی از منطقه معدنی پیچیده Sasol است ، که در حوضه معدنی High reld و شرق ژهانسبورگ قرار گرفته است . معدن در سال 1980 برای تولید سوخت کارخانه باز شد و از سال 1995 بصورت سه شیفت تولید برای صادرات با خاکستر پائین شروع شده ، بعلاوه یک محصول میانی برای خوراک کارخانه Sasol تولید می کند . علاوه بر سه چاه اصلی  یک چاه تهویه جدید در سال 2000 اضافه شد .
زمین شناسی و کیفیت زغال
توئیست درال در شرق رسوبات زغالی Secunda و در تشکیلات Vryheid قرار دارد. لایه های شماره 3و 4 در ذخایر Twistdral بصورت یک واحد همگرا می شوند و تشکیل یک انبار ذخیره  برای پروسه سودمند جهت تولید محصولات با خاکستر پائین 10 در صد را برای صادرات می دهد . مقدار خاکستر در لایه شماره 4 متغیر بوده ، بین 18 تا 36 در صد و ضخامت متوسط آن 3.3 متر و از 2.4-3.6 متعیر است . در جائی که لایه های شماره 3 و 4 با همدیگر استخراج می شوند ارتفاع ترکیب آنها 3.6 متر (4.5-2.7 ) است .
تجهیزات تولید
توئیست درال بصورت اتاق و پایه استخراخ  می گردد . ناوگان تولید شامل دو  Voest Alpine AM85 Roadheader   دو Voest   Alpine AM75  18 ماشین معدنکاری پیوسته Joy 12HM31 و یک Joy 12HM21 است یک ناوگان Joy Suttle cars  و هفت Long Airdox Continuos houlages زغال را از ماسین اولیه به Buffalo in – section sizer  حمل می کند .
نگهداری با استفاده از خدمات Rham sascoal – type roofbolte  صورت می گیرد . معدن اخیرا" با ناوگان تجهیزات خود جهت پائین آوردن هزینه ها استاندارد شده است . هزینه تعمیرات بین سالهای 2002-2000   ،  20% کاهش یافته است .
آماده سازی و حمل زغال
زغال خام از معادن بوسیله نوارنقاله به کارخانه زغال شوئی انتقال  می یابد ، پس از خرد و سرند کردن در کارخانه با ظرفیتt/h  2200 ، در شش بنکر انبار می شود ، سپس برای مخلوط کردن ، زغال با سرعت 1500 تن بر ساعت به کارخانه حمل می گردد . کارخانه شامل سه مدول اولیه 500 تن در ساعت برای تولید محصولات برای صادرات ، دو مدول ثانویه برای تولید محصول جهت کارخانه Sasol و مواد باطله است . ذرات درشت زغال شسته شده برای صادرات و ذرات ریز برای نیروگاه Sasol آماده می شود . مواد باطله از خط تولید اولیه کارخانه در ثانویه تمیز شده ، دوباره  در سیکلون برای تولید سوخت استفاده می گردد .
کنترل کیفیت و تولید
کنترل کیفیت بطور بنیادی در Twistdral اجرا می شود . کل پروسه در اطراف کنترل کیفیت دور می زند . در تمام مقاطع ، نمونه گیری صورت می کیرد . آزمایشگاه رطوبت و خاکستر مواد را مانیتورینگ می کند . اطلاعات از کیفیت زغال در هر لحظه از خروجی زغال وجود دارد .  نمونه گیری قبل از مخلوط کردن و ادامه نمونه گیری در هر یک از بنکرها به مفهوم بدست آوردن اطمینان از کیفیت مطلوب تولید و بهینه کردن کارخانه انجام می شود .
مقدار تولید در سالهای 1999 ، 2000 و 2001 به ترتیب  13.01 ، 12.95 ، 9.51 میلیون تن بوده است .
 
حمل و نقل و امکانات بندری
محصول نهائی قبل از بار گیری در واگن های 100 تنی با سرعت 4500 تن بر ساعت در انبار های با ظرفیت 50000 تن انبار می شود . مسافت معدن تا بندر 550 کیلومتر است که در ترمینال زغال Richard Bay جهت حمل برای مشتریان خارج از کشور بارگیری می شود.

/ 9 نظر / 65 بازدید
saman

سلام وبلاگ زيبايي داري بهت تبريك ميگم به ما هم يه سري بزن

ستاره

سلام.تبریک که بعداز یه مدت نسبتا کوتاه !!!!!دوباره نوشتید. خیلی خوبه که دنبال اینجور مطالب هستید و اینقدر اطلاعات دارید .موفق و شادوآسمونی باشی....

حسین رحیمائی

به به آقا ساعد .. بابا کجا بودی ..خيلی وقت بود ازت خبری نبود. در هر صورت از این مطلب هم ممنون...

ستاره

لینک شما در قسمت دوستان وبلاگ نویس قرار دارد. تابعد.....

ستاره

سلام . لینک شما همونطور که خواسته بودید در وبلاگم قرار گرفت . شاد وآسمونی باشی.....

mehdi

سلام آقا سعيد ديگه از شما خبری نيست. بابا يه سری هم به مابزن. موفق و پيروز باشيد.

mehdi

راستی يادم رفت بگم مطلبی که نوشتی خيلی خوب بود. ممنون

سينا پورشهباز

اسمهای انتخابی من برای وب به ترتيب زير هستند: medicalmenu activemedical yourdoctor medical

mehdi

سلام و با عرض معذرت از آقا ساعد عزيز. موفق باشی.